Strona Główna

O Nas

Kronika

Kontakt

Ksiązka Gości

Linki

Muzyka

Galeria

 


             „Cantate” działa od 10 lat. Początkowo został utworzony na terenie Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Jaworzu. Obecnie skupia członków PEA w Jaworzu i w Starym Bielsku. Do zespołu należy obecnie 25 osób. Osoby należące do „Cantate” łączy chęć wspólnego śpiewania na chwałę Bożą. Próby odbywają się raz w tygodniu w czwartki o 19.00 w salce parafialnej w Jaworzu. Od początku zespół prowadzi Małgorzata Penkala-Ogrodnik. W repertuarze „Cantate” znajdują się zarówno pieśni chóralne jak i młodzieżowe o charakterze uwielbiającym i ewangelizacyjnym.

            Zespół śpiewa przede wszystkim w czasie nabożeństw w Parafiach w Jaworzu oraz w Starym Bielsku z okazji różnych świąt kościelnych. Oprócz tego koncertuje także w innych parafiach ewangelickich nie tylko na terenie Śląska Cieszyńskiego ale również w diasporze: w Mrągowie, Rynie, Sopocie, Warszawie, Toruniu, Koninie, Zabrzu, Miechowicach, Wołczynie oraz w Lasowicach na Opolszczyźnie. „Cantate” odwiedziło także parafię partnerską parafii jaworskiej w Sandhausen w Niemczech a ostatnio gościliśmy w Trzanowicach na Zaolziu.

           Zespół nie występuje tylko i wyłącznie w obrębie Kościoła Ewangelickiego. Na swoim koncie ma również występy w Domu Pomocy Społecznej w Skoczowie, w Domu Dziennego Pobytu w Bielsku-Białej, oraz w Domu Pomocy „Samarytanin” w Bielsku-Białej prowadzonym przez Kościół Adwentystów. Ponadto Zespół bierze udział w Koncertach Kolęd odbywających się w Kościołach Katolickich w Kamienicy i Starym Bielsku oraz w Bielskiej Izbie Lekarskiej. Kilkakrotnie członkowie zespołu śpiewali również w zborach Adwentystów w Bielsku-Białej i w Jaworzu.

Powrót